Forum Rodziców

Forum Rodziców Fundacji Dzieciom
Dzisiaj jest 12 lis 2019, o 09:17

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość

Kochani!
Piszę tą wiadomość ku przestrodze, aby każdy rodzić jadąc na turnus zastanowił się i zabezpieczył.
Pojechałam z córką na turnus. Podczas ćwiczeń upadła niefortunnie na materac i bolała ją ręka, spuchła. Rehabilitantką obejrzała rękę i stwierdziła,że brzydko to wygląda i powinniśmy jechać do szpitala.
Tam okazało się,że doszło do pęknięcia kości w dłoni, podstawa palca była pęknięta. Dziecku założono gips aż do łokcia na miesiąc. :(
Dodam,że była to prawa ręka. Automatycznie dla nas turnus się zakończył, wróciliśmy do domu.
W domu okazało się,że nie ma u nas chirurga dziecięcego ( mieszkamy w małej miejscowości) i musimy na kontrolę dojeżdżać 90 km :/
W związku z tym zwróciłam się do władz ośrodka, w którym doszło do wypadku o podanie polisy ubezpieczeniowej aby zwrócono nam koszty leczenia. Dogadaliśmy szczegóły, nie było z ich strony problemu. Pomogli nam jak tylko mogli.
Uwaga! Nie chcę oczerniać ani rehabilitantki, ani władz ośrodka.Zachowali się w porządku, nie o to chodzi.
Dziecko było leczone chirurgicznie miesiąc, zrobiliśmy w sumie ponad 500km dowożąc córkę na kontrolę, wymagała uwagi 24 godziny na dobę, płakała, chciała zrywać gips, trzeba było ją we wszystkim wyręczać, bo to prawa ręka.
Po zakończeniu leczenia zwróciliśmy się do ubezpieczyciela PZU, w którym polisę miał ośrodek o zwrot kosztów leczenia, dojazdów do lekarza i uszczerbek na zdrowi.
PZU przeciągało sprawę 5 miesięcy!!! W końcu uznali,że ŻADNE odszkodowanie nam się nie należy, bo ich zdaniem to był nieszczęśliwy wypadek, a polisa ośrodka to polisa odpowiedzialności cywilnej,a tu rehabilitant odpowiedzialności nie ponosi :(
Nie ponosi, bo prawidłowo wykonywał swoją pracę, nie pozostawił dziecka bez opieki , celowo nie zrobił krzywdy. Uznali,że to był nieszczęśliwy wypadek i tyle. a za wypadek się odszkodowanie nie należy :(
Gdyby dziecko pozostało bez opieki i byliby na to świadkowie to pewnie wypłacili odszkodowanie a tak zostaliśmy z niczym.
Wygląda na to,że nasze dzieci są w niebezpieczeństwie jadąc na turnus, w razie wypadku odszkodowanie OC ośrodka nie gwarantuje im bezpieczeństwa.
Dowiadywałam się w PZU,że ubezpieczenie od Nieszczęśliwych Wypadków kosztuje tylko 1 zł dziennie więc może MY jako rodzice powinniśmy swoje dzieci ubezpieczać jadąc na turnus dla bezpieczeństwa, bo w razie wypadku zostaniemy z niczym :(
Zastanówcie się nad tym, w naszym przypadku na szczęście to była "tylko" ręka a co gdyby to był kręgosłup lub biodro?
Różnie może być. Wygląda na to,że jadąc na turnus nasze dzieci nie są bezpieczne. To przykre.

no niby racja,
ale ośrodek tez powinien mieć polisę NW
i jestem zdziwiona, że jej nie ma

Jadąc na turnus zawsze wykupuję ubezpieczenie NNW w PZU. W zależności od dodatkowych opcji płacę 20-40 zł za osobę. Nigdy nie musiałam korzystać, ale myślę, że warto.

może już to zrobiłaś ale może warto byłoby oddać tą sprawę do rozpoznania rzecznikowi ubezpieczonych

cO TO ZA OŚRODEK?

Już dawno zrezygnowalam z PZU...

Bo oni opłacają tylko ocenygdyby rehabilitant cos zrobił dziecku. Ale dziecko jeśli chodzi do szkoły to jest ubezpieczone.z tej polisy sprobuj

jak ktoś wie ,że ma ubezpieczenie tak jak ja laik to myśli ,że od wszystkiego. A tu trzeba wiedzieć co się ma , co trzeba jeszcze wykupić. Smutne. Na każdym kroku musimy być ostrożni

kristii, opisałaś moją historie z przed dwóch lat, tylko u mojej córki był to "tylko"zwichnięty nadgarstek. No i do chirurga mieliśmy bliżej. Tez myślałam, że ubezpieczenie się należy, ale nie, bo to wypadek a nie wina rehabilitantki.

Jeśli pojadę w tym roku na turnus, to mam zamiar wykupić jakąś polisę NW na ten czas, strzeżonego itd.

Kordelina pisze:
no niby racja,
ale ośrodek tez powinien mieć polisę NW
i jestem zdziwiona, że jej nie ma

Nie, nie powinien mieć, a nawet nie ma takiej możliwości, bo ubezpieczenie NNW jest tzw. ubezpieczeniem osobowym czyli każdy zainteresowany sam opłaca sobie składkę. Dzieci, które chodzą do szkoły są objęte takim ubezpieczeniem, standardowo, jeśli szkoła/ośrodek organizuje wycieczkę każdy uczestnik musi być objęty NNW (dotyczy to wypadków komunikacyjnych). Jest też opcja, że jeśli ktoś jest objęty grupowym ubezpieczeniem NNW w pracy, można je rozszerzyć na rodzinę.

Co do przedstawionej sytuacji - do wypadku może przecież dojść też poza salą rehabilitacyjną - na spacerze, w pokoju, gdziekolwiek. Dlatego jak piszą moje przedmówczynie warto wykupić indywidualne ubezpieczenie.

A co do wypłaty świadczeń, liczony jest tzw. "uszczerbek na zdrowiu" a zwrot kosztów dojazdu to chyba w rozszerzonej, dużo droższej wersji.

Proponuję zwrócić się do firmy która zajmuje się odszkodowaniami. Maż mial wypadek akumulator mu na twarz wybuchł i dostal 400 zl z PZU po odwolaniu przez firme dostal 7000 plus odsetki trwalo to 3 lata ale oprucz biegłego ktory ogladal dokumentacje nigdzie nie chodzil na żadną sprawe po wszystkim pieniążki na konto przyszły. PZU liczy że odpuścicie.

Ale dowiedzcie się dokładnie, co się należy w przypadku polisy NNW - ostatnio zostałam uświadomiona, ze odszkodowanie NNW należy się wyłącznie, jeśli jest trwały uszczerbek na zdrowiu, w innych przypadkach - nie.

Za chwile w Interwencji na POLSAT-ie o tym jak na turnusie rehabilitacyjnym złamano nogę i nikt nie jest winny

http://www.interwencja.polsat.pl/Interw ... ml#1444200

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.