Forum Rodziców

Forum Rodziców Fundacji Dzieciom
Dzisiaj jest 12 gru 2019, o 20:11

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość

Witam Wszystkich!

Jestem terapeutą pedagogicznym i słuchowym oraz a raczej przede wszystkim żoną i mamą 3 dzieci: Martusi, Piotrusia(, który ma porażenie mózgowe diplegię) i Zuzię.
Piszę, bo chcę Was poinformować, że w listopadzie odważyłyśmy się z koleżanką otworzyć rehabilitacyjno-terapeutyczno-edukacyjny ośrodek dla dzieci i młodzieży z mózgowym porażeniem, zespołami genetycznymi, schorzeniami neurologicznymi, trudnościami w komunikacji, niemówiących, z ADHD, dysleksją., zaburzeniami zachowania..
.Przez 6 lat jeżdząc z synkiem do różnych ośrodków ( pozdrawiam terapeutów z Zabajki i Olinka + Pana Michała) zobaczyłam jakie terapie są skuteczne, pomocne w rehabilitacji. Zaczęłam się sama doszkalać i szukać zdolnych ludzi. No i się zaczęło..

Prowadzimy rehabilitację w kombinezonach Therasuit, pracujemy metodami NDT-Bobath, PNF.,kinezjotaping...
Terapię słuchową Johansena (nowość w Polsce)
Terapię ręki
Terapię psychologiczną i pedagogiczną
Integrację sensoryczną
Zajęcia logopedyczne i neurologopedyczne
Psychomotorykę
Terapię metodą Weroniki Sherborne
Masaż klasyczny( dla mam i tatusiów), banką chińską (dla mam), a także dla dzieci terapia taktylna
Od marca będzie muzykoterapia i arteterapia

Brakuje nam tylko koni i piesków. Piesek do dogoterapii już rośnie, ale z końmi nic z tego. A szkoda, bo to super terapia dla dzieci z mpd.

Istnieje możliwość wynajęcia pokoju w budynku Ośrodka, lub w pobliskim hotelu.

Staramy się obiąć dzieci wszechstronną opieką, nie tylko od strony ruchowej ale i emocjonalnej, werbalnej. Patrzymy na nie całościowo.

Zapomniałabym: ...i stosujemy tylko i wyłącznie metody sprawdzone, bezpieczne dla dzieci, na dzieciach nie testujemy.( np nie znajdziecie u nas terapii cranio-sacralnej, chiropraktyki, czy kinezjologii edukacyjnej, które nie zostały dostatecznie zbadane).

Zapraszamy do nas .
Jeśli kogoś zainteresowałam, pytajcie.
Aha i u nas jest kameralnie jednego dnia możemy rehabilitować (turnusowo) 6-7 dzieci.

Zapraszam na naszą stronę http://www.ortosensis.pl

Pozdrawiam serdecznie.

Marysia Kwiatkowska
Ortosensis

no i super - aby Wam się powiodło ! życzę z całego serca

Dziękuję za dobre słowo....

A jak wygląda sytuacja z turnusem stacjonarnym? Jest jakiś ustalony koszt? Co wchodzi w cenę? Jak wygląda sytuacja z zakwaterowaniem i wyżywieniem?

Turnusy stacjonarne wyglądają tak,że wg ustalonego na początku turnusu planu pacjent ma różne terapie w ośrodku, a noclegi proponujemy w hotelu Mistral( 300-400m od ośrodka), Hotelu House 1 przystanek autobusem od ośrodka koszt ok 120-140 zł za dobę z wyżywieniem, lub obok ośrodka w bursie dla dziewcząt prowadzonej przez siostry, koszt ustalany do tej pory indywidualnie wg potrzeb rodzica.
Terapie jakie proponujemy w czasie turnusu, zależą od tego, czego potrzebuje dziecko,i czy rodzice przyjeżdżają na same kombinezony czy tez korzystają z innych terapii. Jeśli dziecko jest małe to ćwiczy met NDT Bobath a nie w kombinezonach ( od 3 lat), wtedy jest inny koszt.
2 tygodnie samych kombinezonów(2,5 godz dziennie) 2000 zł
3 tygodnie 2800zł

2 tygodnie NDT-Bobath 1h dziennie 900 zł
Jeśli dziecko nie mówi i potrzebuje zajęć neurologopedycznych to np 7 zajęć w czasie turnusu -420zl
codziennie moze być terapia ręki 10 zajęć 500zł
dla starszych terapia pedagogiczna 6 zajęć 300zł,
zajęcia muzyczno plast
integracja sensoryczna
zajęcia wspomagające z psychologiem
Zaj grupowe met Weroniki Sherborne(25 zł h)

Program turnusu ustalamy w gronie terapeutów + rodzice + możliwości dziecka
Tak, że ilość zajęć w turnusie moze być różna u róznych osób. . Juz w rozmowie telefonicznej z rodzicem dziecka można okreslic koszt przybliżony, kiedy wiemy więcej o dziecku.

Pozdrawiam

M

Witam,
Jestem mama 10 letniego Karola chorego na autyzm.Podobnie jak Pani,(ale na razie ,sa to tylko plany w glowie)wraz z przyjaciolka chcialybysmy otworzyc osrodek terapeutyczny dla dzieci autystycznych.Mieszkam na Ślasku i z tego co wiem,takich osrodkow jest niewiele.Chodzi mi raczej o taki osrodek w ktorym dzieci ,moglyby przebywac popoludniami i np. w weekendy(kiedy rodzice juz nie daja rady) i wraz ze specjalistami logopeda,pedagogiem,psychologiem,czy rehabilitantem uczestniczyc w terapii.Nie chodzi mi o nic wielkiego,ale o kameralny osrodek,ktory miescilby sie w domku jednorodzinnym.
Pisze do Pani,poniewaz nie mam pojecia jak taki osrodek mozna otworzyc,gdzie sie nalezy zglosic po informacje,jakie nalezy spelniac wymagania itd.
Bede bardzo wdzieczna za kazda informacje.
Pozrawiam
Kasia

My co prawda jesteśmy spod Warszawy, ale rzeczywiście brakuje mi takiego ośrodka, żeby można było dać dziecko w weekendy (nawet na parę godzin)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.