Forum Rodziców

Forum Rodziców Fundacji Dzieciom
Dzisiaj jest 12 lis 2019, o 09:43

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość

Malborskie Centrum Rehabilitacji ,,SUPERIUS” w Malborku zaprasza pacjentów wymagających rehabilitacji ortopedycznej i neurologicznej do skorzystania ze specjalistycznych turnusów rehabilitacyjnych.

Jako zespół terapeutów pragniemy zapewnić Państwu kompleksową opiekę, począwszy od konsultacji lekarskich przez odpowiednio dopasowaną do stanu pacjenta terapię i zajęcia wspierające rehabilitację.

Prowadzimy terapię funkcjonalną bazując na koncepcji NDT Bobath i metodzie PNF. Wiemy, że wielokrotnie powtarzany ruch może przywrócić przewodnictwo nerwowe w uszkodzonym obszarze poprzez utworzenie nowego wzorca ruchowego. Dlatego w pracy z pacjentami wykorzystujemy najnowsze osiągnięcia techniki takie jak LOKOMAT (trening chodu w odciążeniu) czy Biodex Balance System (ćwiczenia równoważne). Wciąż podnosimy swoje kwalifikacje poszukując nowych metod pracy i możliwości rozwiązania problemów naszych pacjentów.

W ramach terapii proponujemy:
-Ocenę funkcjonalną stanu pacjenta
-Reedukację nerwowo-mięśniową. Naukę samoobsługi. Trening strategii motorycznych
-Trening równowagi i stabilizacji postawy ciała
-Reedukację i trening chodu
-Rehabilitację ręki
-Masaże i zabiegi fizykalne
-Pomoc w doborze zaopatrzenia ortopedycznego i instruktaż użytkowania
-Ocenę i dokumentację wyników rehabilitacji.

Uczestnicy turnusów korzystają z kilkunastu zabiegów i szeregu zajęć terapeutycznych trwających do 7-8 godzin dziennie.
Nasz ośrodek dysponuje własną bazą noclegową o standardzie hotelowym (pacjenci wymagający całodobowej opieki mogą przebywać w towarzystwie opiekuna w pokoju dwuosobowym). W każdym pokoju znajduje się komputer z dostępem do internetu.

Jesteśmy dumni z tego, że pacjenci (z tego forum również :) , którzy raz odwiedzili nasz ośrodek, zapisują się na kolejne turnusy i polecają nas znajomym.

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej http://www.superius.pl i polubienia naszego profilu na Facbooku gdzie możecie Państwo na bieżąco śledzić doniesienia z naszego ośrodka http://www.facebook.com/pages/Superius/226950610711297
Pozdrawiamy serdecznie :)

Bardzo byłam zainteresowana turnusem w tym ośrodku, ale warunki płatności mnie mocno ostudziły.
Trochę dziwne wymaganie by zapłacić za turnus zanim się jeszcze tam dojedzie :shock:
Różne opinie w necie też nie zachęcają do odwiedzenia ośrodka...

Witam Pani Katarzyno
Chciałbym opowiedzieć i odpowiedzieć Pani w paru słowach o sytuacji ośrodka.

Jesteśmy nowym ośrodkiem który prężnie się rozwija. Na początku istnienia ośrodka popełniliśmy parę poważnych błędów, który wynikały po prostu z niewiedzy nazwijmy to umownie rynku.
Prawdą jest ze pobieraliśmy na początku 100% zaliczki o której Pani tutaj wspomniała, jednakże człowiek się uczy :) po rozmowach z wieloma pacjentami, opiekunami pacjentów którzy nie ukrywajmy od lat jeżdżą po ośrodkach w całym kraju stwierdziliśmy ze nie tedy droga. Po konsultacjach z jednym z opiekunów ( który jest obecny na tym forum i serdecznie pozdrawiam :) ) zmieniliśmy sposób płatności za turnusy:

•Zaliczka w wysokości 30 %
•Reszta płatna w dniu przyjazdu lub przedpłata na konto bankowe (w dniu przyjazdu należny okazać potwierdzenie przelewu)
•W przypadku realizacji płatności za turnus poprzez fundusze zgromadzone na subkontach w fundacjach wystawiamy fakturę na resztę kwoty na 2-3 tyg przed planowanym rozpoczęciem turnusu. Jest to związane z długimi terminami płatności ze strony fundacji. Zaliczka jak i inne płatności za turnus nie podlegają zwrotowi. Wpłacone kwoty mogą zostać przeniesione na inny dogodny dla obu stron wolny termin pobytu.
http://superius.pl/cennik/ lub należy dostarczyć/przesłać zaświadczenie z fundacji ze podopieczny ma środki na subkoncie potrzebne na zapłatę za pobyt.

Jeśli chodzi o obowiązujące w tym momencie ceny turnusów za tydzień to:

- 1980 zł (pobyt pacjenta i opiekuna, bez wyżywienia)

- 2500zł (pobyt pacjenta i opiekuna, z pełnym wyżywieniem, 3 posiłki dziennie, śniadanie i kolacje w formie bufetu szwedzkiego)

Podczas pobytu pacjent ma 7h zabiegów od pon do sob włącznie.

Co do opinii znajdujących się w Internecie, czy jakakolwiek z nich dotyczy pacjenta który był w ośrodku i nie był zadowolony z rehabilitacji czy pobytu?? mogę się założyć o swoją wypłatę ze nie :) a że prowadzimy rehabilitacje na wysokim poziomie może świadczyć poniższy link:
http://www.termamed.pl/?p=news&wtid=Ich+sukces+w+rehabilitacji

Te złe opinie o których Pani wspomina związane są z początkiem działalności ośrodka (połowa roku 2011 chciałbym tu zwrócić szczególną uwagę na datę), a mianowicie z brakiem wypłat dla pracowników. Nie negujemy tej sytuacji, miała ona miejsce i wiele razy już przepraszaliśmy i płacimy za to jak widzę do tej pory. Jednakże chciałbym zaznaczyć ze wszystkim pracownikom zostały wypłacone wszystkie pieniądze wraz z odsetkami w chwili gdy dostaliśmy zabezpieczenie finansowe z Banku.

Skąd w ogóle pojawił się takowy problem:
MCR powstało przy pomocy Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego “Innowacyjna Gospodarka”. Jest to zarówno plus jak i minus. Plus bo powstał jeden najnowocześniejszych ośrodków wyposażony w unikalny sprzęt w skali kraju, a jeśli chodzi o Lokomat to nawet w skali Świata. A minusem jest to że ze w ramach realizacji umowy i projektu w ramach programu ,,Innowacyjna Gospodarka" musieliśmy zaznaczam musieliśmy zatrudnić od pierwszych dni istnienia ośrodka: 10 fizjoterapeutów, 2 sprzątaczki, 2 recepcjonistki, 2 przedstawicieli handlowych w pełnym wymiarze czasu na umowę o prace, przy obrotach na początku działalności rzędu średnio 5 tys zł na miesiąc, nie trzeba być wielkim ekonomistą żeby stwierdzić nie jest się w stanie utrzymać takiego stanu rzeczy zbyt długo, Gdy nie ma się zabezpieczonych środków (problem z głównym wykonawca budowy) i problemami ze strony realizacji projektu przez PARP, który wymagał wiele od nas ale od siebie jako instytucji Państwowej niezbyt dużo. I z tego wynikł ten przykry problem.

Mam nadzieje ze udzieliłem wyczerpującej odpowiedzi. Bardzo chętnie odpowiem na każde inne pytanie. Jednakże chciałbym zaznaczyć po raz kolejny ze nie słyszałem, nie widziałem żadnej negatywnej opinii na temat rehabilitacji czy panujących warunków w ośrodku.

Pozdrawiam serdecznie
Podjacki Tomasz
Malborskie Centrum Rehabilitacji ,,SUPERIUS"

Dziękuję za wyjaśnienie :) Mam nadzieję że ośrodek będzie się rozwijał pomyślnie z korzyścią dla nas i naszych dzieci.
Mam jeszcze pytanie co do terapii ręki jaką macie w ofercie.Czy jest to terapia prowadzona przez pedagogów czy przez rehabilitantów?

Terapie ręki prowadzą rehabilitancji, jednakże mamy również w swojej ofercie( że sie tak brzydko wyraże :) ) Panią pedagog i logopede, jest to nowość związana ze staraniami naszego ośrodka o pozyskanie kontraktu od 1.07.2013 z NFZ na ambulatoryjna rechabilitacje właśnie dzieci.

Pozdrawiam T.P.
Superius

Witam
Nasz lokomat jest przeznaczony dla osób u których długość kości udowej ( od kretarza wiekszego do szpary stawu kolanowego) jest wieksza bądz równa 35 cm.

a o to film który prezentuje działanie naszego Lokomatu:
https://www.youtube.com/watch?v=BU9sJ4xilcc

Jest to pacjent po urazie kręgosłupa na wysokości Th2.

Jednakże zapraszamy wszystkich pacjentów bo Lokomat to oczywiście nie wszystko co oferuje nasz ośrodek.
Pozdrawiam T.P.
Superius

Witam

Pobyt w Malborku latem?? Turnus z użyciem Lokomatu?? 7h rehabilitacji od poniedziałku do soboty włącznie?? Serdecznie zapraszamy :) Cały czas posiadamy wolne miejsca na wakacyjne miesiace. Rezerwacji mozna dokonac dzwoniąc na numer 607-118-888 lub piszac na: kontakt@superius.pl Całkowity koszt pobytu pacjenta z opiekunem to 5000zł za 2 tyg. Serdecznie zapraszamy.

Wątek od zadowolonego pacjenta (cenna nie aktualna jak by co :) ) http://www.forum.dzieciom.pl/viewtopic.php?f=8&t=3890

Zdrowych, spokojnych Świąt życzy zespół ,,Superiusa"
Załącznik:
Kartka%20Wielkanocna.jpg
Kartka%20Wielkanocna.jpg [ 109.24 KiB | Przeglądany 142308 razy ]

Witam

Przedstawiam Państwu prezentacje o ośrodku, Lokomacie i obecnej ofercie.

http://wyslijto.pl/plik/5zxdxfxpsi

Pozdrawiam
T.P.

SUPERIUS pisze:
Witam
Nasz lokomat jest przeznaczony dla osób u których długość kości udowej ( od kretarza wiekszego do szpary stawu kolanowego) jest wieksza bądz równa 35 cm.

a o to film który prezentuje działanie naszego Lokomatu:
https://www.youtube.com/watch?v=BU9sJ4xilcc

Jest to pacjent po urazie kręgosłupa na wysokości Th2.

Jednakże zapraszamy wszystkich pacjentów bo Lokomat to oczywiście nie wszystko co oferuje nasz ośrodek.
Pozdrawiam T.P.
Superius

Bardzo chętnie skorzystałabym z oferty Waszego osrodka i oczywiście głównie z lokomatu bo mamy niedaleko ale niestety Dawid ma dłogość kosci udowej 32 cm i póki co jeżdzimy na turnusy z lokomatem do Gołdapii . Tam również nie jest żle ale od nas droga nieciekawa a i odległość dwa razy większa ....Zastanawia mnie czemu nie macie tych mniejszych ,, czesci do lokomatu ,,( chodzi mi o te ,, ortezy ,, na nogi a nie wiem jak to się fachowo nazywa :P ) dla dzieci . Wtedy z pewnością frekwencja byłaby większa bo jak zauważyłam w Gołdapii - a jeżdzimy kilka razy w roku , większość pacjentów to dzieci . Takze niestety ... my czekamy aż kość udowa urośnie 3 cm

Witam

Bardzo serdecznie zapraszamy do naszego ośrodka na test :) Dlaczego to proponuje:
1. Po zdjęciach Dawida :)
2. Istnieje coś takiego jak błąd pomiaru, a 3cm to wcale nie jest dużo. długość kości udowej mierzymy od szczytu krętarza(krawędzi górnej) większego do szpary stawu kolanowego.
3. Dzieci w tym wieku rosną w oczach.

Pozdrawiam serdecznie
T.P.

P.s żeby nie było ze jakiegoś terapeuty z Gołdapi posadzam o błąd :) tylko może ze względu na bliskość ośrodka warto spróbować i zobaczyć jak to wygląda?

ok to się zdzwonimy tak byśmy mogli pojawić się u was w przyszłym tygodniu ;) zawsze 150 km to nie 400 :lol:( oczywiście w jedną stronę :evil: )

Beata Dembinska pisze:
ok to się zdzwonimy tak byśmy mogli pojawić się u was w przyszłym tygodniu ;) zawsze 150 km to nie 400 :lol:( oczywiście w jedną stronę :evil: )

wiem , wiem mieliśmy sie zjawić :wink: ale miałam mały wypadek i mam szytą powiekę ( na szczescie oko zostało na miejscu i widzę :evil: ) i na razie raczej nie dam rady jechać autem ale już dzwoniłam i wiem co i jak .... w ciągu dwóch tygodni sie zjawimy .... i ocenimy ... ocenimy ;) ;)

No to życzymy powrotu do zdrowia i mniej przygód :)
Pozdrawiamy

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.