Forum Rodziców

Forum Rodziców Fundacji Dzieciom
Dzisiaj jest 10 gru 2019, o 08:40

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jantar - Neptun

Witam,

szukam osób z woj. lubelskiego, które w sierpniu 2011 (13-26) wybierają się na turnus rehabilitacyjny do ośrodka Neptun w Jantarze i muszą na własną rękę (=prywatnie, nie autobusem/pociągiem) dotrzeć na miejsce, jeśli koszt transportu zostanie rozbity na kilku osób będzie znacznie niższy, kto jest zainteresowany?

Pozdrawiam

Może ktoś z sąsiedniego województwa?

Witam.
Ja jade z synem ale niestety w czerwcu :)
Czy możesz napisac jak tam jest byłaś/eś już tam?
Pozdrawiam

Niestety z własnego doświadczenia, nie wiem, jak tam jest, jadę tam pierwszy raz, niemniej ośrodek oceniany jest pozytywnie pod względem rehabilitacji.

Moglibyście wskazać mi namiary na jakieś fora, portale, gdzie mogłabym być może znaleźć osoby, które byłyby zainteresowane prywatnym transportem?

A mi się wydawało i tak słyszałam że to ośrodek typowo dla dorosłych. Macie jakieś info?

My też w tym roku tam się wybieramy. Mamy rezerwację więc dzieci przyjmują. Zresztą w galerii pokazany jest plac zabaw, w cenniku zniżki dla dzieci.
W lipcu zdam relację co i jak.

Ja jade z synem 11 lat od 24 czerwca do 7 lipca :))) jest tam jacuzi, basen kryty, basen otwarty, zjażdzalnia, plac zabaw, są zajęcia dla dzieci, fizykoterapia, szwedzki stół,
Mamy do dyspozycji cały 2 pokojowy domek :) a w promocji dostałam dla siebie grote solną i godzine basenu krytego z terapeutą. :mrgreen: oby był przystojny ;)
już nie mogę się doczekać szkoda tylko że nie ma hipoterapii i dogoterapii ale to i tak dużo syn tez nie moze się doczekać spacerów nad morzem :)
aaaaaaa biorę kijki do nordic walking :lol:

jesli ktoś jedzie w tym terminie dajcie znać :))))

Widzę, że Neptun to ośrodek dla dorosłych, jak i dzieci - dwie Mamy już się znalazły :-).

Bardzo fajny ośrodek byłam w 2005 -minusem jest duża odległość do morza;(
Tyle że sam osrodek rekompensuje to.Place zabaw ,małpie gaje zjeżdżalnia wodna,basen kryty.Myślę że będziecie zadowoleni.

od 2005 mogło sie cos zmienic, :)

Zdjęcia wyglądają imponująco:) a jaka jest odleglość do morza bo duża to to dla jednych 500m dla drugich 1km lub więcej...ile jest tutaj? tak na pieszo się dojdzie i w jakim czasie? Nie mogłam znaleźć cen turnusu mozecie mi przyblizyć jakie to kwoty?

Do morza jest jakieś 800 m , tylko pod górkę ,ale asfaltową drogą. Pocieszające,że z powrotem jest z górki.
Cennik jest tutaj
http://www.owneptun.mierzeja.pl/rehabil ... cyjne.html

Znalazłam trochę czasu aby tu cos napisać.
Więc tak ośrodek z domkami nawet fajny ale fajniejszy jest ośrodek naprzeciwko z domkami murowanymi, nawet plac zabaw jest fajniejszy. Tam gdzie są domki drewniane huśtawki są na betonie jedynie mała część placu jest na trawie ale między drzewami gdzie nieopodal jest składowisko drewna na grila :mrgreen:
Basen jest nieogrzewany i powiem szczerze że koniec czerwca to nie pogoda na kąpiel w basenie odkrytym. Basen ze zjeżdżalnią został uruchomiony dopiero w 2 tygodniu pobytu ale niestety pogoda nie pozwoliła na ogrzanie wody i dzieci nie korzystały.
Jedzenie........
powiem szczerze nie jestem dobrą kucharka ale chyba gotuję lepiej, naleśniki niedosmażone, wiecznie kiełbasa na gorąco albo parówki, albo jajecznica, tak naprawdę szwedzki stół pozostawiał dużo do życzenia bo znajdowało sie na nim to samo co było na zimnej płycie + smalec+ogórki małosolne+ płatki do mleka.......
Organizowany był gril, pokaz smażenia placków ziemniaczanych :lol: jesli ktoś nie umie smażyć mógł się przypatrzeć jak to sie robi hahahahaha :mrgreen:

Rozrywka..........
Dwa razy w tygodniu ośrodek organizował jakąś rozrywkę oczywiście od 20:00 do 22:00 bo potem cisza nocna :lol: raz był "człowiek orkiestra" pan śpiewający (fałszujący)po weselach i grajacy na organach, było karaoke na którym głównie odwagę miały śpiewać dzieci :lol: dorośli dopiero po "soczku" mieli przypływ talentu ale niestety wybiła 22 i karaoke się skończyło :mrgreen: A SZKODA..........

Basen kryty........
Ogólnie ok ale trzeba mieć obowiązkowo czepki, na miejscu kosztują w granicach od 8 do 19 zł ale w namiocie sklepowym z chińszczyzną na głównej ulicy można kupić bodajże za 4 zł.
W godzinach rehabilitacji czasami było tłoczno....niestety.

Rehabilitacja....
Cóż jesli ktoś przyjechał typowo na rehabilitacje może się zawieść, ale dla większości wyjazd nad morze się liczy więc jakoś się nie czepiałam np. wanny z hydromasażem którą równie dobrze mogę mieć we własnej łazience......

Dojście do morza.....
ok 800 m wydaje się mało ale nie zawsze chciało mi sie biegać taki kawałek zwłaszcza jeśli trzeba się po coś wrócić bo się coś zapomniało zabrać. :mrgreen:
Dla sprawnych......... nie ma problemu, brzegiem morza można znaleźć masę bursztynów.
Dla wózków.......dojazd jedynie do piasku, były wyłożone maty do połowy plaży ale niestety na drugi dzień ktoś je zwinął :lol: syn nie jeździ na wózku ale pod górkę było trochę ciężko jechać innym zmotoryzowanym :mrgreen:
NAD MORZEM PRZY TEMPERATURZE 20 PARU STOPNI JEST ZNACZNIE ZIMNIEJ NIŻ W OŚRODKU dlatego pamiętajcie o swetrach lub bluzach bo można zmarznąć, aha i jest wietrznie czasami chciało głowę urwać....

Domki......
Nie mam zastrzeżeń, czysto, pani sprząta raz w tygodniu ale jeśli poprosi się o posprzątanie dodatkowo nie ma problemu, powiem szczerze obsługa bardzo miła i uczynna, no oprócz jednego wysokiego pana.......
W domkach jest terma na ciepłą wodę jak ktoś lubi szybki prysznic to starczy wody jeszcze dla kolejnej osoby :mrgreen: ale na moczenie niestety nie liczcie....... myłam 12 latka na misce...
Lepiej idąc na basen kryty wziąć mydło i szampon i tam się wykąpać... wpadłam na to po tygodniu pobytu :lol: :lol:
Są 2 pokoje, kuchenka.
Jedyny mankament to taki że pod koniec czerwca było zimno i kilka osób musiało wykupić sobie grzejniki (cena 15 zł za dzień wypożyczenia) bo dzieciom było zimno no i pranie nie schło przy deszczowej pogodzie.

Miasto......
Jedna główna ulica, wiele sklepów, kasy tez wiele wydacie :-D

NEGATYWY.......
Jeśli jedziecie pociągiem wykupcie bilety juz miesiąc przed wyjazdem, obowiązkowo kupcie bilety powrotne bo do Gdańska na stacje PKP jest 50 km niby jeżdżą PKS-y ale jeżdżą jak chcą.... zwiedzać nie pozwiedzacie bo wszędzie trzeba dojechać samochodem się jeśli ktoś go nie ma jest uziemiony.

Kolejka wąskotorowa.......
Z rozkładu mało się dowiedziałam bo jest napisany chyba dla inteligentnych inaczej, miejscowi dokładnie znają godziny odjazdów. Co do biletów to jeden konduktor powiedział że dla dziecka niepełnosprawnego kosztuje 4 zł a opiekun za darmo jedzie ale już inny konduktor doczepił się ze dziecko nie ma grupy inwalidzkiej, jakis oszołom niedoinformowany bo dzieci do 16 roku życia nie mają grupy, i skasował nas z łaski wielkiej po 4 zł jako bilety ulgowe...... dorośli chyba 8 zł.

Jedzenie na mieście.......
Największe porcje daje restauracja za ośrodkiem Medyk, to taka pizzeria taka na rogu budynku jakies 400m Plaza chyba się nazywa... nie pamiętam....ale coś na "P" :mrgreen:
Gofry przy plaży i wszystko inne ciut droższe niż na głównej ulicy.

Parking w ośrodku jest darmowy....

NAJLEPSZY PLAC ZABAW z którego mieszkańcy Neptuna mogą korzystać to plac zabaw w Medyku, jest tam tez nowo otwarty basen z wszelkimi atrakcjami dla dzieci......niestety dowiedziałam się 3 dni przed wyjazdem ze można tam chodzić trzeba tylko ochronie pokazac opaskę.....

to na tyle pytajcie jesli coś sobie przypomnę napiszę.......

miłego wypoczynku..... :mrgreen:

Czy wybiera się ktoś może na turnus od 3 do 17 sierpnia 2012?

Ja właśnie się tam wybieram ale od 17 .08 ....
Napiszcie czy w domkach łączą rodziny ? co jak się jedzie tylko z dzieckiem a w domkach jak rozumiem są dwa pokoje i jedna łazienka...?? ja nie mam ochoty na przebywanie z obcymi ludzmi ...no i czy w domku jest lodówka?

6407 Rycąbel Aleksandra

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.