Forum Rodziców

Forum Rodziców Fundacji Dzieciom
Dzisiaj jest 18 gru 2014, o 23:23

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość

Witam. Siostra prosiła mnie o udostępnienie z nadzieją, że otrzyma tu pomoc.

Dziewczyny pomożcie bo sama nie wiem już co myśleć, robić.

Sprawa dotyczy turnusu rehabilitacyjnego Młodego. Turnus zaczął się dziś.

Turnus rehabilitacyjny organizowany przez Caritas Łódź. Koszt turnusu 880 zł opiekun i 960 zł uczestnik turnusu. Czas trwania turnusu 13 dni. Otrzymałam z PCPR-u dofinansowanie na turnus w kwocie 1278 zł, pozostał koszt czyli 562 zł pokrywam ja. 2 tyg przed turnusem okazało się, że wraz z dzieckiem moge pojawić się na turnusie w 4 dniu od rozpoczęcia. Informacja o innym dniu przyjazdu została przekazana do Caritasu oraz w ośrodku by kuchnia nie przygotowywała posiłków dla nas. Klucz do pokoju czeka na nas u osoby, która zarządza turnusem. W związku z tym,że 3 dni nas nie będzie na turnusie byłam pewna, że mój koszt będzie pomniejszony o kwotę dni w których nas nie będzie. Jednak dziś zadzwonili do mnie z Caritasu z informacją, że mimo iż wiedzą o syt i w posiłkach nie będziemy uwzględniani mam zapłacić cały koszt, tj.562 zł.

Moje pytanie,czy mam obowiązek zapłacić to co rząda Caritas, opłacać coś z czego nie korzystałam, pomimo, że zostali poinformowani o naszej nieobecności w 3 pierwszych dniach.

Co powinnam zrobić, zapłacić? Czuję się oszukana, zła, tym bardziej, że to Caritas,organizacja, która rzekomo pomaga a ja od 2 lat(sama opłacałam turnus, poniewaz nie dostałam dof. z PCPR-u) nie dostałam zadnej pomocy od nich, mimo, że pisałam prośby o umożenie choćby kilkunastu złotych.

Pozdrawiam Ania

PS. małe uzupełnienie:)

PCPR przysłał mi informacje w jakiej kwocie dostaliśmy dof., odesłałam to do Caritasu i była cisza o moim doinansowaniu aż do wczoraj. Kiedy osoba zajmująca się turnusem przekazywała wiadomość o naszym poźniejszym dojeździe nikt nie kontaktował się ze mną. Nie podpisywałam żadnej umowy z Caritas nt. kwoty dodatkowych kosztów(choć wiedziałam,zresztą jak zawsze, że takowa będzie). A teraz kiedy chce zapłacić za faktyczne dni mam opłacić całość. Prawdopodobnie będę zmuszona zrezygnować, bo nie stać mnie by robić Caritasowi prezenty w takiej kwocie, napewno na moje miejsce już w piątek będzie osoba z listy rezerwowej, tylko co z moim dof. z PCPR-u, które już zostało przekazane Caritasowi? Przecież tak na mój rozum, nie mogą teraz zakazać wyjazdu choćby w ramach kwoty, która już dostali z dofinansowania. A jak pojedzie wspomniana wcześniej osoba rezerwowa, będą mieli dwa dof. na jedno miejsce.

Jeśli turnus trwał krócej niż 14 dni, to PCPR cofnie Ci dofinansowanie i za wszystko będziesz musiała zapłacić sama. Może przedłuż turnus o te brakujące dni. By nie stracić dofinansowania, zapytaj sie w Caritasie w jaki sposób wystawią fakturę - czy wpiszą turnus 14 dniowy. W regulaminie przyznawania dofinansowania do turnusu w PCPR jest wymóg 14 dni.

zawsze turnusy trwaja tam 13 dni,od 5 lat czyli od momentu jak tam jezdze. Jak dostanę dof. to jest napisane,że tyle dni trwa turnus i z tym problemu nie było nigdy. Chodzi mi głównie o zachowanie Caritasu,czy działają zgodnie chcąc bym zapłaciła za dni w których nie byłam

PS. przez 2 lata sama opłacałam turnusy i nigdy nie dostałam zadnej faktury

ja też jeżdżę old lat do osrodka Caritas a,e innego...jeszcze chyba nigdy nie zdażyło mi się że mogłam zostac do końca bo z różnych przyczyn musialam wyjechać 1-3 dni wczesniej...nie były to sytuacje losowe ale np. pilne badanie zaplanowane wczesniej lub wolne męża w pracy (bo to on jest kierowca i do niego musze się dostosować)
nigdy mi się nie zdażyło aby odliczono mi te dni...mimo że zglaszam w pierwszym dniu turnusu konieczność wyjazdu .... też uważam że nie jest to sprawiedliwe bo co jak co ale wyzywienie mogliby odliczyć...tym bardziej że gdy mam dodatkową osobe (dziecko) to musze zapłacic za dni pobytu a mogłabym przecież pokryć z tego co nas nie bedzie....
Cóż już dawno uznalam to za normę i nie szykuję się na zadne zwroty...
a turnus w PCPR musi trwać 14 dni bo to jest w regulaminie więc pewnie wystawiając fakture wpisują ze są to turnusy 14-sto dniowe ... gry raz jechałam na turnus 12-sto dniowy to mi dofinansować go nie chcieli...

Czyli nie tylko u nas tak jest :/a co w syt.kiedy ktos chce jechać tylko na te dni na ktore wystarczy dofinansowania? Przeciez nie kazdego musi na to stac,to sa spore pieniadze a my rodzice dzieci niepelnosprawnych mamy sporo wydatkow. Maja prawo domowic pobytu w ramach dof.?

Ale nie możesz jechać tylko na tyle, żeby pokryć to wyłącznie z dofinansowania PFRON - bo żeby dostać dofinansowanie turnus musi być 14-dniowy, więc nie możesz jechać na 10 (tzn, jechać możesz, ale faktura i płatność i tak musi być na 14 dni).
No chyba że znajdziesz jeszcze tańszy ośrodek, w którym turnus 14-dniowy kosztuje tyle, co dofinansowanie.

według mnie Caritasowi musisz zapłacić za całe 13 dni a PCPR też dofinsuje ile miała dofinasowac za całość, i powinnaś być na tym turnusie bo wszystko przepadnie ci a zapłacić i tak będziesz musiała.
to wielka machina i jak ruszyła to trzeba skończyc
ja sama nie zdecydowałam sie jeszcze na turnus bo a nuż przed turnusem dziecko mi się rozchoruje i potrzebuje specjalistyczna opiekę,która jest w dużych miastach Polski i to niektórych

Zgadzam sie z Wami dziewczyny i juz mialam takie sytuacje,ze w trakcie turnusu jechalam z mlodym do lekarza,pozniej skrocilam wyjzad ze wzgledu na szpital i nie wzbraniam sie od placenia,ale chce zaplacic to z czego rzeczywiscie korzystam. Tym bardziej,ze to Caritas,ktory jest jednostka pomagajaca. Doplace bez problemu, ale nie za to kiedy mnie nie ma, bo najzwyczajniej nie stac mnie by robic prezenty Caritasowi. Nigdy nie umozyli mimo prosb, mi ani zlotowki,nawet wtedy,kiedy nie dostalam dofinansowania i oplacalam wszystko sama.

Czuje wielki zal, serce mi peka jak Mati pyta czy pojedziemy. A czekal na to caly rok...

Edit:brak polskich znakow

liliana30 jedź...schowaj dumę i zal do kieszeni i zrób dziecku przyjemność ... Ja sama najchętniej pojechałabym na wczasy z rodziną ale gdy widze jaką frajdą dla Moni jest powrót co roku w te same miejsca to wybieram to drugie...chociaż za to co nam idzie doplacić pojechałabym z rodziną na tydzień w wybrane miejsca poprostu się pobyczyć....

Nie zastanawiaj się tylko jedź, bo jak pisali wcześniej PCPR ci nie zwróci jak caritas nie wystawi faktury na 14 dni.Stracisz wtedy wszystko, po co ci to, tym bardziej że synek pyta czy pojedziecie, dla niego schowaj dumę.

Nigdy nie słyszałam ,aby pomniejszano koszty ,za nie wykorzystane posiłki.Tak na zdrowy rozum ,nie wyobrażam sobie jakby to miało wyglądać ,nawet będąc na turnusie nie zawsze się korzysta z przysługującego posiłku ,bo np. nie smakuje i co wtedy niby mieli by wracać za nie zjedzone śniadanie.
Turnus trwa od tego do tego i tyle kosztuje,i nie kombinujmy bo takie są reguły. Pozdrawiam i życzę udanego wypoczynku.

ptaszynka44 pisze:
Nigdy nie słyszałam ,aby pomniejszano koszty ,za nie wykorzystane posiłki.Tak na zdrowy rozum ,nie wyobrażam sobie jakby to miało wyglądać ,nawet będąc na turnusie nie zawsze się korzysta z przysługującego posiłku ,bo np. nie smakuje i co wtedy niby mieli by wracać za nie zjedzone śniadanie.
Turnus trwa od tego do tego i tyle kosztuje,i nie kombinujmy bo takie są reguły. Pozdrawiam i życzę udanego wypoczynku.

Też się z tym nie spotkałam, ale tu nie chodzi o to, że coś komuś nie smakuje, bo to niezjedzone już zostało ugotowane i podane. Jednak jeśli kuchnia wie, że kogoś nie będzie, to robi się mniejsze zakupy i gotuje mniej o te kilka porcji, przynajmniej tak wynika z logiki. Tych pieniędzy nie dostaniemy z powrotem, ale po co gotować jak się wie, że kilku osób nie będzie. Kucharki, pracownicy ośrodka i pewnie również ich rodziny zostają wykarmione z porcji planowanych, nie potrzebują nadwyżek :wink:

w Zabajce2 można zrezygnować z 1 porcji obiadu-wtedy pomniejszana jest cena za turnus.Ze śniadań i kolacji-nie,bo jest szwedzki stół.

Ja w Zabajce też tak miałam ,że korzystałam z jednego jedzenia , za cenę drugiego dobrałam dodatkowe małej zajęcia.

olgaz pisze:
w Zabajce2 można zrezygnować z 1 porcji obiadu-wtedy pomniejszana jest cena za turnus.Ze śniadań i kolacji-nie,bo jest szwedzki stół.

Mały szczegół jaki jest koszt uczestnika w Zabajce,a jaki z Caritasu ? :)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.