Forum Rodziców

Forum Rodziców Fundacji Dzieciom
Dzisiaj jest 10 gru 2019, o 09:28

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 957 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 64  Następna
Autor Wiadomość

Jeśli chodzi o moją wypowiedz to naprawde nie chciałam nikogo urazic poprostu wyrazilam swoje zdanie. Tak mi sie wydaje że po to my jesteśmy aby dzielic się swoimi uwagami PRAWDA!!! Ja pogólnie jestem zadowolona Zaździeżem tylko jak już wyżej wspomniałam nie wszystko mają dopacowane do końca i nie wszystko jest tak jak powinno byc.Dla mnie najważniejsze są zajęcia na sali a tu są aż 2 godziny dziennie i to jest największy plus dla 12 Dębów. No i basen 45 minut ma Zuzka i równiez ma zajęcia z obydwojgiem rehabilitantów i również jestem zadowolona. Nie mają niestety pionizacji dla dzieci a to jest bardzo potrzebne jak dla nas.Brakuje również koni ale z pewnościa i tego się tu doczekamy. Zachęcam mamy gdyż im nas będzie więcej i będziemy zgłaszac swoje uwagi do Pani Dyrektor to z pewnością nastąpią tu duże zmiany ale musimy jej o tym mówic!!!!

kasiazuzia pisze:
Nie mają niestety pionizacji dla dzieci a to jest bardzo potrzebne jak dla nas.

Podobno mają pionizator, zapytaj myślę, że włożenie Zuzki na czas terapii zajęciowej nie będzie problemem.

To i ja wrzucę swoje dwa grosze jako że byłam w Zaździerzu na dwóch turnusach (przy okazji pozdrawiam wszystkie poznane mamy wypowiadające się w tym wątku :D ).
To nasz pierwszy ośrodek, bo mój krasnal jest jeszcze bardzo mały, więc nie będe robiła porównań z innym ośrodkami. Zacznę od rzeczy dobrych, na koniec będzie o jednej mniej fajnej sprawie.

To, co mnie ujęło w ośrodku zaraz na wstępie to ogromna życzliwość osób w nim pracujących. Począwszy od panów ochroniarzy, przez pana kierowcę (który 2 dni jeździł za lekiem dla mojego smyka), panie sprzątaczki, kucharki aż po kierownictwo z wcieleniem cierpliwości, p. Lidią, na czele. Pokoiki czyściutkie, ładnie wyposażone. Ośrodek połozony głęboko w lesie (jak tu się śpi! a jaki jest apetyt :roll: :wink: ).
A teraz to, co najważniejsze dla naszych dzieci - zajęcia.
Rehabilitacja absolutnie fantastyczna! Jeszcze kilka turnusów a mój syn chyba zacznie fruwać :wink: Na pierwszy turnus przyjechałam z dzieckiem leżącym, niecałe 2 tyg po turnusie mały miał już siad podparty :D I to jest dla mnie najlepszym wyznacznikiem jakości rehabilitacji. Basen z panią (małą) Magdą tez super :) Najpierw oswajanie z wodą, potem ćwiczenia. Ważne odpowiednie podejście do dziecka, zeby zminimalizować jego strach (teraz to mam w domu juz zapalonego pływaka :) ) I panie pedagog fantastyczne (wreszcie wiem jak należy się bawic z takim dzieckiem jak moje, żeby stymulować jego rozwój).
Na temat SI się nie wypowiadam, bo po prostu nie potrafię ocenić jakości. Tu musza zabrać głos mamy bardziej doświadczone.
Teraz na tym turnusie mój synek miał zajęcia z panią neurologopedą - absolutne mistrzostwo świata! Po 5 zajęciach kurczak powiedział..."mamamama"! :) Kobieta niesamowicie go podstymulowała. Dostałam od niej wiele wskazówek jak dalej pracować z krasnalem, zeby nadal się rozwijał :) Na poprzednim turnusie z synkiem pracowała p logopedka, p. Magda. Któraś mama pisała tutaj, że jej synek miał fajne zajęcia. Jakby to ująć.. może one są i fajne, ale dla dzieci które nie mają ABSOLUTNIE żadnych problemów z mową, bo co to za logopeda, który sepleni do dziecka? Mojemu dziecku, które nie wydawało z siebie żadnego dźwięku czytała bajki z onomatopejami oczekując, ze np pokaże jak robi pszczółka.. Do tego notorycznie spóźnia się na zajęcia, skraca je.. Kompletna pomyłka. Powiedziałam pani dyrektor o moich zastrzeżeniach. Dowiedziałam się przy okazji, że nie jestem pierwsza mamą, która interweniuje w tej sprawie (stąd pewnie też od 3 tygodni pracuje w ośrodku neurologopeda). Przed drugim turnusem poprosiłam o to, aby moje dziecko nie miało juz zajęć z tą panią. Pani dyrektor chyba poinformowała p logopedkę, że mam zastrzeżenia do jakości jej pracy, bo na tym turnusie dała mi odczuć, że wie o mojej negatywnej opinii.. Postawa tej kobiety po prostu wbiła mnie w ziemię, przecież to nie jest jej prywatny folwark a dla każdej z nas jej dziecko jest absolutnie najwazniejsze! Już nawet nie chce mi się komentować postawy tej osoby. Żenada i absolutny brak profesjonalizmu. Na takie zajęcia szkoda czasu i pieniędzy. Żal mi tylko dzieci, które z nią pracują. A mamy, które w najlepszej wierze zostawiają w gabinecie swoje dziecko, nie maja pojęcia, że za drzwiami .. nie dzieje się za wiele:(

Któras mama pytała o ilośc zajęć. Jest ich naprawdę dużo. Nie wiem jak starsze dzieci, ale mój krasnal (roczniak) miał:
2 x dziennie ćwiczenia indywidualne (po 60 min, oczywiście nigdy tyle nie wytrzymywał, ale tyle czasu miał zarezerwowane), 3 x w tygodniu neurologopedę (po 40 min), 3 x w tyg. SI (po 30 min), 3 x w tyg. terapię zajęciową, 5 x w tyg. pedagoga (30 min), 5x w tyg basen (po 40 min)...chyba o niczym nie zapomniałam:) Część zajęć odpuszczaliśmy, bo krasnal musiał się po prostu wyspać :) )

Tak więc podsumowując: polecam ośrodek, bo naprawdę warto! Tylko przed przyjazdem, lub tuż po, warto się jednak upewnić czy dziecko nie trafi w ręce p logopedy.

Aga pisałam, że zajęcia z logopedą podobały mi się ale wyraźnie napisałam,że Kuba ma niewielką wadę wymowy tzn. nie do końca prawidłowo brzmi jego "r" . Napisałam też:

Jeśli chodzi o logopedkę to dla dzieci, które mają niewielkie problemy tak jak mój syn pani Magda jest jak najbardziej ok. fajne, urozmaicone ćwiczenia, Kuba "ćwiczył język" świetnie się przy tym bawiąc, dla dzieci z większymi problemami jest neurologopeda z opinii mam wiem, że bardzo dobra"

Mój syn potrzebuje dobrej kinezy, jak dotąd wszystkim mamom ćwiczenia na sali bardzo się podobały, duży plus moim zdaniem to zajęcia na basenie i głównie dla tego będę tam wracała. Każda z nas szuka ośrodka, który zapewni jak najwięcej zajęć, które będą stymulowały rozwój dziecka, patrzymy i oceniamy pod kątem naszych pociech dlatego mamy różne zdania i to chyba normalne. Temat po to właśnie został założony, żeby każdy mógł napisać to co dobre i to co złe.

Ewa, masz rację. Oceniamy ośrodki przez pryzmat potrzeb naszych dzieci.
I przepraszam, że tak wybiórczo przytoczyłam twoją wypowiedź.

Ja do Zaździerza też będę wracała - mamy porezerwowane turnusy na ten i przyszły rok - bo warto po prostu.
Może faktycznie przesadziłam w ocenie logopedy pisząc że nadaje się jedynie dla dzieci bez żadnych problemów, ale ..emocje mnie poniosły;-) Wiesz, mam po prostu świadomość jaką stratą był ten pierwszy turnus bez właściwej opieki logopedycznej. Tym bardziej, że na miejscu po prostu nie mamy neurologopedy i tak bardzo liczyłam na to. No ale to już chwała Bogu przeszłość:)
Jeszcze raz podkreślam: rehabilitacja ruchowa, basen, neurologopeda, opieka pedagogiczna - poziom rewelacyjny:)

Nie masz za co przepraszać :wink: Mnie dla odmiany nosiło jak pomyślałam o SI bo to też dla mnie ważne zajęcia a okazały się totalną porażką.

Witam, mam zapytanie ,bo nie wyczytałam tego, czy w tym ośrodku można kożystać z dofinansowania z pcpr-u ?

www.dagmara1998.republika.pl

można

Dziewczyny, wybiera sie któraś z Was na turnus od 3 października?

My jedziemy dopiero 27 marca 2011 :)
To jak wrócisz z tego pażdziernikowego wyjazdu zdaj relację prosze jak było;) bo my pierwszy raz tam jedziemy.

No ja też pierwszy raz , relacje zdam oczywiście.Mam nadzieję, że nam się tam spodoba bo chciałabym znaleźć dobry ośrodek bliżej Rzeszowa.Do Zabajki czy Stobna mamy strasznie daleko i te podróże dają się nam we znaki - finansowo też.

agunia pisze:
No ja też pierwszy raz , relacje zdam oczywiście.Mam nadzieję, że nam się tam spodoba bo chciałabym znaleźć dobry ośrodek bliżej Rzeszowa.Do Zabajki czy Stobna mamy strasznie daleko i te podróże dają się nam we znaki - finansowo też.

mamy dokładnie to samo - a tu z Łodzi tylko 100km....

agunia pisze:
Dziewczyny, wybiera sie któraś z Was na turnus od 3 października?

Agnieszka my się wybieramy, cieszę się, że w końcu się spotkamy :P Z Krainy wybierają się jeszcze trzy mamy :) Ten turnus będzie bardzo malutki bo tylko 10 dzieciaków.

No to super:) Tez się cieszę na pierwsze spotkanie w realu.Do zobaczenia!

hej dziewczyny,
napiszcie jak tam po turnusie i cos o rehabilitacji bo dużo dobrych opinii słyszałam a my w marcu jedziemy tam. Czy mają terapię ręki?
no i tak ogólnie jak wrażenia. Dzieki

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 957 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 64  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.